Parmakla Hamilelik Testi

Admin
Parmaklarla Nasıl Kontrol Edebilirsiniz?
Parmakla Hamilelik Testi
toc

Parmakla Hamilelik Testi

Parmak Gebelik Testi, her kadının kendi gebelik durumunu test etmesini sağlayan, yumuşak parmak uçlu tek gebelik testidir.

Hamileliğinizi parmaklarınızla nasıl kontrol edebilirsiniz? Adetinizden önce hamile olup olmadığınızı bilmek mümkün mü? Hepsinin doğru olduğu söylenen uzun bir yöntem listesi var, ancak bu makalede size her birinin artılarını ve eksilerini göstereceğiz.

Ayrıca, seçmeniz için en iyi yöntemi de inceleyeceğiz. Hamilelik testleri, hamile olup olmadığınızı kontrol etmenin harika bir yoludur. Sonuçlarınızı yorumlamanın birçok yolu olsa da, sizin için en iyisini kullandığınızdan emin olmak isteyeceksiniz.

Hamileliğinizi Parmaklarla Nasıl Kontrol Edebilirsiniz?

Hamilelik kontrolü, kadınların kullandığı en yaygın doğum kontrol yöntemlerinden biridir. Herhangi bir hormonal kontrasepsiyon kullanmak istemeyen kadınların kullanabileceği bir yöntemdir.

Bir kadın, iki parmağını vajinasına sokarak ve serviks adı verilen yumuşak, süngerimsi bir bölgeyi hissetmek için hareket ettirerek gebelik kontrolünü kullanabilir.

Daha sonra açık mı kapalı mı olduğunu hissedebilmesi için parmaklarını bu alana koymalıdır. Kapalıysa, spermisit veya kontraseptif sünger yerleştirmek için açılmasını beklemelidir. Bu, spermin yumurtaya ulaşmasını engeller.

Parmakla Hamilelik Testi Doğru Mu?

Parmakla hamilelik testi, birinin hamile olup olmadığını belirlemenin doğru bir yolu değildir. Kesin olarak söylemenin tek yolu kanda gebelik testi yaptırmaktır. Parmak gebelik testi birkaç farklı şekilde yapılabilir. Bir yol, bir damla kanı test etmek için bir damla idrar kullanmaktır.

Başka bir yol da tuvalet kağıdı testinde bir damla idrar kullanmaktır. Son yol, mağazadan satın alabileceğiniz bir idrar test kiti kullanmaktır. İdrar testi kiti, parmakla gebelik testinden daha doğru sonuç verecektir.

Parmaklarınızı kullanırken, doğru kullansanız bile hamilelik risklerinin olabileceğini unutmamak önemlidir. Bu yöntemin sizin için uygun olup olmadığını görmek için her zaman bir doktora veya jinekoloğunuza danışmalısınız.

Parmakla Hamilelik Testi Ne Zaman Yapılır?

Günün herhangi bir saatinde yapabilirsiniz ancak sabah yapacaksanız gece tam dinlenmeye dikkat edin, akşam yapacaksanız yemek yediğinizden emin olun.

Parmak gebelik testi, bir kadının parmaklarında yapılan bir tür evde gebelik testidir. İdrarda insan koryonik gonadotropin (hCG) varlığını saptayan bir idrar testidir. Bebek bekleyen bir kadın, adet görmemişse ve ne zaman hamile kaldığını bilmiyorsa parmakla gebelik testi yaptırmalıdır.

#buttons=(Tümünü Reddet!) #days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerez kullanır. Daha Fazla Bilgi Edinin
Accept !