Doğum Kontrol Hapı İsmi

Admin
En ucuz doğum kontrol hapı
Doğum Kontrol Hapı isimleri ve fiyatları
toc

Piyasadaki En Popüler Doğum Kontrol Hapı İsmi nedir?

Piyasada birçok farklı türde doğum kontrol hapı bulunmaktadır.Bu hapların hepsi yumurtlamayı önleyerek çalışır, ancak spermin geçememesi için servikal mukusu kalınlaştıran ve döllenmiş bir yumurtanın implante olamaması için endometriyal astarı incelten haplar da vardır.

Ayrıca birçok farklı doğum kontrol hapı markası vardır ve her markanın kendine özgü artıları ve eksileri vardır. Bazı markalar diğerlerinden daha etkilidir ve bazılarının diğerlerinden daha fazla yan etkisi vardır.

Doğum kontrol hapları hamileliği önlemek için kullanılan bir ilaç türüdür. İki tür doğum kontrol hapı vardır: kombine hap ve sadece progestin içeren hap.

Kombine hap hem östrojen hem de progestin hormonları içerir. Sadece progestin içeren hap sadece progestin içerir. Bu hormonların kombinasyonu, yumurtlamayı engelleyerek çalışır ve bu da hamileliğin oluşmasını engeller.

Doğum Kontrol Hapları ve Regl Döneminizi Yönetmenize Nasıl Yardımcı Olabilir?

Haplar en yaygın doğum kontrol yöntemlerinden biridir. Hamileliği önlemenin güvenli ve etkili bir yoludur. Doğum kontrol hapları da adet döneminizi yönetmenize yardımcı olabilir.

Doğum kontrol haplarındaki hormonlar ayrıca adet döngünüzü düzenleyebilir ve daha öngörülebilir hale getirebilir. Hatta bazı hapların düşük dozda hormonları vardır, bu nedenle menstrüasyonu tamamen hafifletmek veya durdurmak için kullanılabilirler.

Her Kadının İhtiyacı İçin 5 Doğum Kontrol Seçeneği

Kullanılan doğum kontrol hapları en popüler doğum kontrol yöntemidir. Bu kadar çok marka ve seçenek arasında hangisinin sizin için en iyisi olduğunu bilmek zor.

Kullanımı kolay ve hamileliğe karşı koruma sağlayan bir şey istiyorsanız, hap harika bir seçenek olabilir. Ancak sivilce veya diğer cilt sorunlarıyla uğraşıyorsanız, sizin için en iyi seçenek olmayabilir.

Hapın çok fazla yan etkisi var ama bazıları diğerlerinden daha kötü. Kilo alımından ruh hali değişimlerine ve akne alevlenmelerine kadar değişebilirler. Bu yan etkilerden herhangi birini yaşıyorsanız, doğum kontrol yönteminizi değiştirmenin zamanı gelmiş olabilir.

Mevcut Farklı Doğum Kontrol Hapları Çeşitleri Nelerdir?

Doğum kontrol hapları, kadınların hamileliği önlemek için kullandıkları bir doğum kontrol yöntemidir.Şu anda birçok farklı türde doğum kontrol hapı mevcuttur.

Seçeceğiniz hap türü, yaşınıza, herhangi bir tıbbi durumunuz olup olmadığına ve sigara veya alkol kullanıp kullanmadığınıza bağlı olacaktır.En yaygın doğum kontrol hapı türleri, kombinasyon hapları, sadece progestin içeren haplar ve uzun süreli/sürekli doz rejimleridir.

Kombinasyon Hapları: Bunlar iki hormon içerir: östrojen ve progestin (sentetik progesteron). Kombinasyon hapları, her gün bir hap alma alışkanlığını korumanıza yardımcı olmak için 21 aktif hormon tableti ve ardından bir inaktif tablet (plasebo) içeren paketler halinde gelir.

Yalnızca Progestin İçeren Haplar: Bunlar yalnızca bir hormon içerir - progestin. Sadece progestin içeren hapların, kilo alımı veya ruh hali değişiklikleri gibi yan etkilere neden olma olasılıkları daha düşük olduğundan, kombinasyon hapları kadar sık alınmaları gerekmez.

En yaygın bcpill markaları Yaz, Alesse, Diane-35, Ortho Tri-Cyclen Lo ve Ortho Evra'dır. Yaz, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en popüler bcpill markasıdır, çünkü Alesse veya Diane-35 gibi diğer markalara göre daha düşük bir östrojen dozuna sahiptir ve bu, bcpill'lerinden ruh hali veya kilo gibi hormonal etkiler yaşayan bazı kadınlar için daha az şiddetli semptomlara yol açabilir. kazanmak.

Alesse, Amerika Birleşik Devletleri'nde piyasadaki en popüler bcpillerden biridir, çünkü sadece %0,3'lük bir başarısızlık oranıyla hamileliği önlemede etkili olduğu gösterilmiştir. Bu, Alesse'yi en iyilerden biri yapar.

Farklı Doğum Kontrol Hapı Markaları Arasındaki Farklar Nelerdir?

Farklı doğum kontrol hapı markaları arasındaki temel fark, içerdikleri hormonlardır. Hormonlar kilo alımı, saç dökülmesi ve ruh hali değişimleri gibi farklı yan etkilerden sorumludur.

Bazı insanlar akne ve diğer cilt sorunlarına yardımcı olabileceği için östrojen içeren doğum kontrol haplarını kullanmayı tercih eder. Öte yandan bu yan etkilerden kaçınmak isteyenler sadece progesteron içeren hapları tercih edebilirler.

Farklı Bir Doğum Kontrol Hapına İhtiyacınız Varsa Nasıl Anlaşılır?

Birçok farklı doğum kontrol hapı türü vardır. Hangi tür doğum kontrol hapı istediğinize karar verirken düşünmeniz gereken bazı şeyler şunlardır:

Hormon tercihiniz nedir? Östrojen ve progestin içeren hapı mı yoksa sadece progestin içeren hapı mı istersin?

Herhangi bir tıbbi durumunuz veya alerjiniz var mı? Bazı haplar, belirli tıbbi durumları veya alerjileri olan kişilerde reaksiyona neden olabilecek maddeler içerir.

Ne sıklıkla seks yaparsın? Seks yapmıyorsanız, ne tür bir doğum kontrol hapı kullandığınızın bir önemi yoktur. Ancak haftada birden fazla seks yapıyorsanız, hamilelik ve cinsel yolla bulaşan hastalıklara karşı koruyan bir doğum kontrol yöntemi kullanmak önemlidir.

Ne kadar kilo vermeniz gerekiyor (varsa)? Doğum kontrol hapları, vücudun belirli hormonları üretme yeteneğini etkilediği için kilo vermeyi zorlaştırabilir.

Doğum Kontrol Hapının Amacı Nedir?

Doğum kontrol hapı, hamileliği önlemek ve belirli adet düzensizliklerini tedavi etmek için kullanılan bir ilaç türüdür.Hap, yumurtalıkların yumurta bırakmasını önleyerek çalışır, bu da spermin yumurtayı dölleyemeyeceği anlamına gelir. Aynı zamanda rahmin iç yüzeyini de değiştirir, böylece bir yumurta ona yapışmaz.

Doğum kontrol hapları, kombinasyon hapları, sadece progestin hapları ve uzun süreli haplar gibi farklı tiplerde mevcuttur.Doğum kontrol hapı ağızdan alınabilir veya vajinal halka veya rahim içi araç (RİA) adı verilen bir cihazla vajinanıza yerleştirilebilir.

Farklı Doğum Kontrol Hapları Nasıl Çalışır?

Hap, ağızdan alınan bir hormonal kontrasepsiyon şeklidir. Östrojen ve progestin olmak üzere iki farklı hormon içerir. Hap, yumurtalıkların yumurta bırakmasını önleyerek, spermin bir yumurtaya ulaşmasını önlemek için servikal mukusu kalınlaştırarak ve implantasyonu önlemek için uterusun astarını değiştirerek çalışır.

İmplant, bir sağlık uzmanı tarafından üst kolunuzun derisinin altına yerleştirilen küçük, esnek bir plastik çubuktur. İmplant, progestini vücudunuza üç yıl boyunca sürekli olarak salar.

Yumurtlamayı ve rahminizin iç yüzeyinde hamileliği destekleyebilecek değişiklikleri önleyerek çalışır.Bugün piyasada pek çok jinekolojik doğum kontrol yöntemi mevcuttur: doğum kontrol hapları, vajinal halkalar, RİA'lar, depo enjeksiyonları ve daha fazlası!

Sizin İçin Doğru Hapı Nasıl Seçersiniz?

Farklı doğum kontrol haplarının, kişinin yaşam tarzına bağlı olarak farklı yan etkileri ve yararları vardır.Sizin için doğru hap, yaşam tarzınıza ve doğum kontrolünde aradığınız şeye bağlı olacaktır. Doğru hapı seçerken kilo, yaş ve tıbbi geçmiş gibi birçok faktör devreye giriyor.

Doğum Kontrol Hapları İle İlgili Farklı Sıkça Sorulan Sorular

Bazı doğum kontrol hapları 21 gün boyunca, ardından 7 gün plasebo almak üzere tasarlanmıştır. Yedi günlük mola, vücudunuza hapın içindeki hormonlardan bir mola vermek için tasarlanmıştır.

Farklı yan etkileri olan birçok farklı doğum kontrol hapı türü vardır. Örneğin, bazıları sizi insüline daha duyarlı hale getirip kilo almanıza neden olurken, bazıları mide bulantısına veya baş ağrısına neden olabilir. Kontrol hapları nasıl kullanılır detaylar için sitemizde ilgili makalelere göz atabilirsiniz.

Doğum Kontrol Hapı Almak Hakkında Bilmeniz Gereken Bazı Önemli Şeyler Nelerdir?

Yumurtlamayı durdurarak ve servikal mukusu değiştirerek gebeliği önler.Doğum kontrol hapı almakla ilgili bilmeniz gereken bazı önemli şeyler şunlardır:

- Hapınızı her gün aynı saatte veya bu saate mümkün olduğunca yakın bir zamanda almalısınız ve bir dozu kaçırırsanız yedek koruma kullanmalısınız.

- Hapınızı zamanında almanız için en iyi zaman sabah uyandığınız zamandır.

- Uzun süreli bir doğum kontrol yöntemi kullanıyorsanız, haplarınızı adet döngünüzün ilk gününde almaya başlamanız en iyisidir.

Sonuç ve Hap(lar)ınızı Almanız İçin Yararlı İpuçları: Aklınızda Bulunsun

Bugün piyasada pek çok farklı türde takviye var. Bazı takviyeler diğerlerinden daha pahalıdır, ancak daha güçlü de olabilirler. Herhangi bir takviye almadan önce araştırma yapmanız önemlidir çünkü tüm takviyeler eşit şekilde oluşturulmaz.

Bu makale, sonuçlarınızı ve haplarınızı almanız için size yararlı ipuçları sağlayacaktır:

- Herhangi bir takviye almadan önce araştırın.

- İstediğiniz hedef için hangi bileşenlerin işe yaradığını bilin.

- Ürünle ilgili yorumları okuyun.

- Para iade garantisi olan bir ek satın alın.

#buttons=(Tümünü Reddet!) #days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerez kullanır. Daha Fazla Bilgi Edinin
Accept !